EA tek kişilik oyunlara yatırım halletmeye devam edecek

Bildiğiniz benzer biçimde son yıllarda online oynanan, multiplayer ve co-op oyunlar oldukça popüler hale geldi. Bugün oyun dünyasındaki en büyük yapımlar söz ettiğimizde, genel anlamda League of Legends, DOTA ya da PUBG benzer biçimde oldukça oyunculu online oyunlardan söz ediyor oluyoruz. Call of Duty benzer biçimde tek kişilik modu bulunan oyunların itici gücü de multiplayer tarafı oluyor.
Bu yüzden oyun stüdyoları da gitgide daha oldukça multiplayer oyunlara ağırlık veriyor. Bu da tek kişilik oyunların geleceği hakkında sual işaretleri doğuruyor. Sadece oyun dünyasının en büyük stüdyolarından önde gelen EA (Electronic Arts), son yapmış olduğu açıklamayla en azından yakın gelecek tek kişilik oyunlara da yatırım yapacağı mevzusunda oyun severlerin içini rahatlattı. Firmanın son çeyreğinde mali neticeleri yatırımcılarla paylaşmış olduğu konferansta sahneye çıkan Electronic Arts CEO’su Andrew Wilson, tek kişilik oyunların hala kendileri için oldukça oldukça mühim bulunduğunu söylemiş oldu. Bugün multiplayer oyunlar firmanın toplam gelirinin yüzde 70’inden görevli hale gelmiş durumda. Sadece Wilson buna karşın tek odaklarının multiplayer oyunlar olmadığına dikkat çekiyor.
Electronic Arts’ın son yıllarda çıkardığı, multiplayer odaklı olmayan oyunlar içinde Yıldız Wars Jedi: Fallen Order, FIFA 22, F1 2022, The Sims 4 benzer biçimde yapımlar içinde yer ediniyor.

Son Dakika Haberler